Sezon 2018/2019

 

 

 

Sezon 2018/2019 minął pod znakiem sukcesów, medali, nowych wyzwań, pomysłów, rozwoju i pełnego zaangażowania. Podsumowanie sezonu w liczbach przedstawia się następująco: 106 medali, 9 turniejów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, 2 egzaminy taekwondo – 80 przyznanych stopni uczniowskich, 2 egzaminy kickboxing – 8 przyznanych stopni uczniowskich, 11 pokazów, 2 nowe sekcje, 2 wyższe stopnie mistrzowskie, 584 lajki!

Ten sezon rozpoczęliśmy uderzeniem motywacyjnym. List motywacyjny do rodziców i opracowanie Kodeksu Watahy dla zawodników uporządkowało w naszej Akademii role i zasady, ukazało kierunek wszystkiego, co robimy.

Idąc za ciosem, zmobilizowaliśmy też tych, którzy chcieliby nam pomóc, ale… jeszcze o tym nie wiedzieli 🙂 Przygotowaliśmy ofertę współpracy dla lokalnych placówek oświatowych i sponsorów. Udało nam się nawiązać nić działania z kilkoma firmami i osobami, dzięki czemu nasze Wilki mają nowy sprzęt sportowy, a wyjątkowe sportowe chwile umilały słodkie upominki.

Dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju i Nauki ARCHON mogliśmy działać również w przedszkolach, przekazując naszą pasję i wiedzę najmłodszym.

Chcąc dać naszym zawodnikom jak największe możliwości rozwoju wstąpiliśmy do prężnie działającej organizacji – Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF. Idąc za ciosem, Wataha stała się także członkiem Polskiej Federacji Kickboxingu. Już na początku działalności pokazaliście na co Was stać. Dwa Wilki zostały zaproszone na zgrupowanie kadry PFKB w Zakopanem, gdzie doskonalili formę pod okiem najlepszych.

Uzupełniając treningi podstawowe, uruchomiliśmy pilotażowo dodatkowe treningi układów formalnych, które okazały się strzałem w 10. To było to, czego nam brakowało. Kontynuacja w kolejnym sezonie gwarantowana.

Cały sezon dbaliśmy o wszechstronny rozwój naszych Wilków, aktywizując ich do dodatkowych zabaw – konkursy wytrzymałościowe, bicie rekordu tempówek, przesłanie filmików ze sposobami na aktywne spędzenie czasu spotkały się z Waszym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że nowe akcesoria klubowe, długopisy i breloczki, dodatkowo wynagrodziły Wam wysiłek.

Absolutną nowością były w tym sezonie szczęki z WATAHĄ na froncie. Do kompletu dołożyliśmy torby i plecaki z logiem i hasłem Watahy, a także nowe doboki zgodne z wymogami International Taekwon-do Federation.

Wilki wystartowały w tym sezonie aż w 9 turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, stając na podium aż 106 razy!

Trenerzy również działali. Z każdym sezonem robimy krok naprzód, żebyście… tak szybko nas nie dogonili 🙂 Trenerce Magdzie udało się otrzymać od Polskiej Federacji Kickboxingu pierwszy stopień mistrzowski. Trener Mateusz zdobył I Dan w taekwondo, podczas centralnego egzaminu Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF. Podczas warsztatów ze strechtingu zdobyliśmy wiedzę na temat najefektywniejszych metod rozciągania wilczych łap.

W tym sezonie udało nam się wystartować z drugą sekcją Watahy – Mykanów, a po chwili także i z trzecią w Działoszynie.

Realizując nasze hasło „Charakter wilka w ciele sportowca” do treningów dołożyliśmy spotkanie z psychologiem sportowym, który nie tylko motywował naszych zawodników, ale także uczył ich, jak motywować samego siebie, jak koncentrować uwagę i dążyć do celów. 

Wy hasło Akademii zrealizowaliście w 200%, angażując się w akcję Szlachetnej Paczki. Dzięki Waszej pomocy wybrana przez Watahę Rodzina jeszcze długo cieszyć się będzie zgromadzonymi prezentami.

Robimy wszystko, aby Wataha rozwijała się w każdej płaszczyźnie. Udało nam się podpisać umowę z Centrum Inicjatyw Lokalnych, w ramach której możecie kierować do naszych Wilków 1% podatku. Urząd Miasta Mykanów oraz Urząd Gminy i Miasta Pajęczno pozytywnie rozpatrzyły nasze wnioski o dotacje, wspierając naszą działalność statutową.

Stale uzupełniamy dział wskazówek zarówno dla zawodników, jak i rodziców. Stale dbamy o nasz wizerunek na portalach społecznościowych. Na ten moment możemy pochwalić się 584 lajkami 🙂

Żaden sezon sportowy nie byłyby w pełni zrealizowany, gdyby nie tradycyjny trening rodzinny. Wasza frekwencja i zaangażowanie zasłużyły na wielkie brawa.

Wspominając ten sezon nie możemy zapomnieć o tym, że … mieliśmy urodziny! Za tortową niespodziankę, masę życzeń i gratulacji oraz to, że z nami jesteście i nadajecie sens naszym działaniom, mówimy – DZIĘKUJEMY.

Widzimy się we wrześniu i bijemy rekordy z tego sezonu. Auu!