Be Fit Mazovia Open Cup, Legionowo, 08.12.2019

 

Tegoroczna edycja ogólnopolskiego turnieju taekwon-do ITF Be Fit Mazovia Open Cup okazała się rekordowa dla naszej Akademii. Wystawiliśmy rekordową reprezentację 19 zawodników. Zdobyliśmy rekordową liczbę medali podczas jednego turnieju – 23 sztuki. Pierwszy raz wystawiliśmy sędziego na turniej Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF. I tak przy okazji, pierwszy raz podróżowaliśmy wspólnie na zawody, co stanowiło bardzo przyjemną część programu.

8 grudnia w Legionowie absolutnie najlepszą z najlepszych została Amelia Prus, która wygrała wszystkie konkurencje, w jakich startowała! Została potrójną złotą medalistką kategorii kadetek!

Dwa złote medale w grupie sześciolatków zdobył Bartosz Cykowski, pokonując wszystkich przeciwników w konkurencjach technicznych – kopnięcie dosiężne oraz kopnięcia na czas. W walkach na piankowe pałki zdobył brąz.

W walkach kalaki Bartosz pokonany został przez kolegę z drużyny – Dominika Klimczaka, który tym samym zakończył swój debiut w turnieju ze srebrnym medalem.

Trzykrotnie na podium stawali również Szymon i Cezary Muskalscy. W grupie wiekowej kadetów, Szymon okazał się najlepszy w walkach przerywanych semi hogo, pozostałe konkurencje ukończył na drugim miejscu. Ośmioletni Cezary zgarnął dwa srebra – w konkurencji walk kalaki i technik specjalnych. W technikach szybkościowych doszedł do trzeciego stopnia podium.

Wśród młodzików z medalem wrócił także Mateusz Borkowski, który wyprzedził o kilka kopnięć kolegę z Watahy Cezarego Muskalskiego. Mateusz zdobył w technikach szybkościowych srebrny medal.

Mieszko Kaniowski reprezentował wilcze barwy w najmłodszej grupie wiekowej – przedszkolaków. Został podwójnym brązowym medalistą – w technikach specjalnych i technikach szybkościowych

Kolejne srebro do zbioru Watahy dorzucił Arkadiusz Kawecki z konkurencji walk kalaki młodzików.

W najwyższej grupie wzrostowej wśród dziewięcioletnich zawodników Wataha także obsadziła podium. Dawid Cykowski okazał się bezkonkurencyjny w tempówkach. Dominik Tymura zdobył srebro w technikach specjalnych oraz złoto w walkach kalaki. Filip Wrona znalazł się na trzecim miejscu w technikach specjalnych.

W konkurencjach technicznych dwa srebrne medale wywalczył także Jan Wroński.

Pozostali reprezentanci Watahy otrzymali medale za odwagę i zaangażowanie: Dawid Korzeński, Jakub Kacprzak, Alex Alexopoulos, Maja Rygalska, Piotr Korzeński, Natalia Klimczak, Bartosz Stachera.

Ostatecznie Akademia Sportów Walki WATAHA ukończyła turniej z wynikiem: 8 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych medali, co razem daje 23 krążki na 19 reprezentantów.

To wszystko nie byłoby możliwe bez ciężkiej pracy i pełnego zaangażowania sekundantów, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Jolanta Tymura, Jacek Cykowski, Aldona Cykowska, Daniel Borkowski – ukłon w Waszą stronę od całej Watahy! Serdecznie dziękujemy też Pawłowi Tymurze za pracę w charakterze sędziego i gratulujemy zaliczonego egzaminu na sędziego Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF.

Charakter wilka w ciele sportowca!