Mistral Winter Cup i Śląska Liga Kickboxingu, 03-04.12.2022, Będzin

Sobota 3 grudnia na długo zapadnie w naszych sercach. Podczas ogólnopolskiego turnieju dla dzieci Mistral Open Cup organizowanego pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, nasza 30-osobowa reprezentacja wywalczyła aż 35 medali! Dzień później odbył się turniej dla starszych zawodników Śląska Liga Kickboxingu, gdzie 6-osobowa ekipa Watahy zdobyła 9 medali.

Nasi najmłodsi reprezentanci wywołali furorę na turnieju! 4-letni Tymoteusz Edelman trzykrotnie stawał na podium, zdobywając brąz w technikach szybkościowych, złoto w technikach specjalnych i złoto w walkach soft stick. Jego rówieśnik Franciszek Skorupski wywalczył w walkach na piankowe pałki brązowy medal. 3-letni Igor Łuczak wyskakał dla siebie w technikach specjalnych medal brązowy. 5-letni Hubert Łuczak dotarł do strefy medalowej w walkach soft stick, zajmując trzecie miejsce.

Absolutny rekord prędkości ustanowił 8-letni Mieszko Kaniowski, który w technikach szybkościowych w ciągu 30 sekund wykonał 94 kopnięcia!!!! Mieszko dołożył także złoto w technikach specjalnych i brąz w walkach soft stick.

W konkurencji technik specjalnych dziewczynek Emilia Urbańska absolutnie nie miała sobie równych i stanęła na pierwszym stopniu podium. Koleżanka Emilki z grupy, Julia Pukacz, stanęła w tej samej konkurencji na drugim stopniu podium. Za to w technikach szybkościowych Julcia wywalczyła złoto, a w walkach soft stick brąz.

Debiutująca na zawodach Anastazja Radomska dotarła do drugiego miejsca w konkurencji walk soft stick. Jej koleżanka z grupy, Alicja Raczyńska, również debiutantka, osiągnęła ten sam sukces, stając na drugim stopniu podium w walkach soft stick w wyższej kategorii wzrostowej. Wielkim powodem do dumy jest dla nas młodszy brat Alicji, Cezary Raczyński, któremu również udało się wywalczyć srebro w walkach soft stick chłopców.

7-letnia wojowniczka Maria Skorupska wróciła z turnieju z dwoma brązowymi medalami – w konkurencjach: technik specjalnych i walk soft stick.

Wspaniale zaprezentowała się także Zuzanna Gładysz, zdobywając srebro w walkach soft stick i brąz w tempówkach. Z kolei Julia Pawlak powiększyła swoją kolekcję medali o kolejne trzy – złoto walki, złoto tempówki i srebro techniki specjalne.

Absolutnym mistrzem konkurencji technicznych jest Kacper Musiał, który dwukrotnie stawał na szczycie podium – tempówki i techniki specjalne należały do niego!

Jan Pietrzyński wytrenował niesamowitą prędkość swoich kopnięć, dzięki czemu został mistrzem konkurencji technik szybkościowych. Rafał Kacprzak w tej samej kategorii zdobył srebrny medal. Rafał dołożył jeszcze dwa brązy – z technik specjalnych i walk soft stick.

Jan Kajdana pokazał niesamowitą formę i zwyciężył kategorię walk soft stick!

Bartosz Cykowski dwukrotnie dotarł do drugiego miejsca na podium, zgarniając srebro z walk soft stick i srebro z technik specjalnych.

Potrójną medalistką została także Izabela Hołyś. Iza zdobyła srebro w technikach szybkościowych, srebro w technikach specjalnych i brąz w walkach soft stick!

Podczas turnieju wspaniale reprezentowali nas też: Franciszek Gładysz, Franciszek Hołyś, Filip Bamberski, Nikodem Grzyb, Kacper Cichoń, Krystian Cichoń, Filip Polok, Kacper Zygmunt, Błażej Cykowski, Alan Krzak.

Dzień później ten sam skład organizatorów zapewnił możliwość startu starszym zawodników w ramach Śląskiej Ligi Kickboxingu, w której udział wzięło ponad 350 zawodników!!! Watahę reprezentowało sześcioro kickboxerów.

Łukasz Mazur zapewnił sobie miejsce w finale walk light contact, pokonując przeciwnika w pierwszej rundzie przewagą punktową. Ostatecznie zakończył tę kategorię na drugim miejscu.

Weronika Włodarczyk zdeklasowała przeciwniczkę w walkach ciągłych light contact, wygrywając walkę finałową przed czasem! Również w walkach kick light Weronika nie miała sobie równych, zdobywając drugie złoto.

Mocno obsadzona kategoria Dominika Kamyszka nie powstrzymała go przed dotarciem do drugiego stopnia podium w walkach light contact. Walkę finałową Dominik przegrał niejednogłośną decyzją sędziów. W kick light Dominik również zdobył srebrny medal.

Zuzanna Piechowicz w konkurencji light contact dotarła do drugiego miejsca, a konkurencję kick light ukończyła ze srebrnym medalem.

Podwójny brąz wywalczyła Amelia Prus – walki light contact i kick light.

Bartosz Cykowski dał z siebie wszystko, niestety nie dotarł do strefy medalowej, przegrywając walkę z bardzo doświadczonym zawodnikiem.

Dla wszystkich wielkie gratulacje. I ogromne podziękowania dla naszych sekundantów i sędziów!