Mistrzostwa Wielkopolski Taekwon-do ITF, Ostrów Wielkopolski, 01.03.2020

Nasza WATAHA kolejny raz podbija ogólnopolski turniej taekwon-do. Tym razem 18-osobowa reprezentacja wystartowała w IX Mistrzostwach Wielkopolski Taekwon-do ITF.

Aż trzykrotnie na podium stawał Mateusz Borkowski w najmłodszej grupie wiekowej. Na drugim stopniu w konkurencji technik specjalnych i technik szybkościowych, na trzecim natomiast w walkach kalaki.

Świetnie zaprezentował się młodzik Bartosz „Bartolini” Cykowski, który został podwójnym złotym medalistą – okazał się bezkonkurencyjny w technikach specjalnych i szybkościowych.

Kolejny podwójny medalista to również młodzik  Cezary „Łobuz” Muskalski, który wywalczył srebro w walkach kalaki i w technikach specjalnych.

Rewelacyjnym debiutem może pochwalić się Evelina Datsiuk startująca w grupie wiekowej młodziczek. Zdobyła dwa srebra: techniki szybkościowe i specjalne.

Najszybszym z najszybszych w swojej kategorii wzrostowej okazał się młodzik Wojciech Popiel, który zostawił konkurencję daleko w tyle w kategorii technik szybkościowych. Na dokładkę zdobył brąz w walkach kalaki.

Debiutujący na zawodach niespełna pięcioletni Kacper „Tabaluga” Zygmunt wywalczył brązowy medal w tempówkach.

Z kolei nasza juniorka młodsza Weronika”Basia” Włodarczyk zajęła trzecie miejsce w walkach ciągłych. Twardsza formuła walk to to co wilczyce lubią najbardziej.

Szymon „Niciarz” Muskalski – kadet nie miał sobie równych w walkach semi hogo.

Tempówki to konkurencja, w której Arkadiusz Kawecki czuje się najlepiej. Na Mistrzostwach wywalczył brąz.

Do worka wilczych medali Alex Alexopoulos dorzucił brąz w technikach szybkościowych.

Bartosz Stachera w walkach semi hogo wymagających sprytu, szybkości, ale i świetnej techniki zajął miejsce drugie.

Bez medali, ale z bezcennym doświadczeniem i jeszcze większymi ambicjami z turnieju wrócili: Dominik Kruk, Dominik Klimczak, Maja Rygalska, Dawid Cykowski, Amelia Prus, Dominik Tymura, Natalia Klimczak.

Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Efektem tego jest aż 17 krążków i mnóstwo dumy z Was wszystkich. Za odwagę, determinację  i ducha walki.

Dziękujemy naszemu sędziemu Pawłowi Tymurze i sekundantom: Jolancie Tymurze, Danielowi Borkowskiemu, Aldonie Cykowskiej.

Charakter wilka w ciele sportowca.