Sezon 2017/2018

3 turnieje taekwon-do, 30 medali, 2 egzaminy na stopnie uczniowskie, 31 zaliczonych stopni – krótkie i treściwe podsumowanie naszej działalności w sezonie 2017/2018.

Sezon 2017/2018 był czasem ciężkiej pracy zarówno ze strony trenerów jak i zawodników. Dało to piękne efekty w postaci sukcesów na Pucharze Krakowa, Mistrzostwach Polski w Taekwon-do ZS PUT i Drużynowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do ZS PUT.

W Akademii Sportów Walki WATAHA nie tylko zawodnicy są aktywni. Zarażają oni energią swoje rodziny, co zasktukowało świetną zabawą podczas rodzinnego treningu taekwon-do.

Ale… nie samym treningiem Wilki żyją. W ostatnim tygodniu czerwca wybraliśmy się na Rodzinne Wczasy Sportowe organizowane przez Krakowskie Centrum Taekwon-do. Trener Magda odpowiedzialna była za wymęczenie super aktywnych obozowych rodzin, prowadząc zajęcia z aquafitnesu dla Starych Smoków, miniprzedszkole i treningi taekwon-do dla Małych Smoków oraz naukę pływania dla Dużych Smoków.

W minionym sezonie nie zabrakło także pokazu umiejętności naszych najzdolniejszych zawodników. Styczniowy finał WOŚP w Pajęcznie stał się dla nas doskonałą okazją do wsparcia pięknej inicjatywy przy jednoczesnym zaprezentowaniu lokalnej publiczności naszej działalności.

Z myślą o wszechstronnym szlifowaniu umiejętności naszych zawodników uruchomiliśmy na stronie dział „Wskazówki dla zawodników”, a żeby rodzicom nie było smutno zamieszczamy również podpowiedzi dla nich 🙂 W odpowiedzi na sugestie tych najambitniejszych wprowadziliśmy także tradycję cotygodniowych prac domowych, dzięki czemu ci, którzy chcą być jeszcze lepsi, mają nadany kierunek, jak trenować samodzielnie w domu.

Warto zaznaczyć, że Wataha kładzie nacisk na szkolenie wszystkich Wilków – również trenerów, stąd systematyczny udział w seminariach tematycznych. W tym sezonie było to szkolenie techniczne poświęcone głównie układom formalnym organizowane przez ZS PUT.

Końcówka sezonu była dla trenerów niezwykle pracowita. Działania zmierzające do uruchomienia drugiej sekcji Watahy zostały dopięte na ostatni guzik – we wrześniu startujemy z drugą grupą – tym razem podbijamy Mykanów.