Drużyna na medal

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo, Zawiercie, 22 kwietnia 2018 – ten turniej zapamiętamy na długo.  Dokładnie tydzień temu sześć drużyn reprezentujących barwy Akademii Sportów Walki WATAHA walczyło o medale z konkurencji technik szybkościowych oraz walk soft stick, touch contact i light contact. Aż pięć naszych ekip wróciło z medalami. Do udziału w zawodach zgłosiło się łącznie 354 zawodników z 16 klubów z całej Polski. Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki, a kategorie mocno obsadzone. Nie stanęło to na przeszkodzie naszym Wilkom, którzy wykrzesali z siebie wszystkie siły, aby wrócić z medalami! Oto wyniki naszych wojowników:

Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Głodnych Wilków, która nie pozostawiła konkurencji szans w walkach soft stick. Do najlepszych należeli: Dominik Tymura, Maciej Staszewski, Dawid Cykowski.

Młodzicy – Paweł Chober, Igor Kaczmarek i Ryszard Jasny, startując w ekipie Tańczący z Wilkami, wywalczyli srebro w walkach soft stick.

Drużyna Samce Alfa w składzie: Wiktor Usatiuk, Adrian Kochel oraz Jan Wroński zapracowała na srebro w technikach szybkościowych.

Drużyna najmłodszych – Basiory – Bartosz Cykowski, Antoni Koperski i Arkadiusz Kawecki zdobyła brąz w tempówkach.

Sercem do walki i ogromną ambicją wykazały się Wilczyce – Maja Rygalska, Anna Klimczak i Amelia Prus, które na konto drużyny Biały Kieł dorzuciły brąz z walk touch contact.

Po zaciętej walce light contact, bez medalu wrócili kadeci: Oliwier Garus i Piotr Chober z drużyny Wilk i Zając.