II Puchar Polski Sztuk Walki WKSF i UFR, Mińsk Mazowiecki, 22.06.2019

Ostatni turniej w tym sezonie za nami. Sześcioosobowa wataha zgarnęła 14 medali z II Pucharu Polski Sztuk Walki Federacji WKSF i UFR zorganizowane w Mińsku Mazowieckim.

Spektakularny występ zaliczył Dominik Tymura startujący w kategorii dzieci starszych. Wywalczył medale z 4 konkurencji, w jakich startował. Złoto w technikach specjalnych, kolejne złoto z walk kalaki +145 cm, i trzecie złoto w walkach pointfighting +145 cm, a na dokładkę srebro z parkourowego toru przeszkód.

Bracia Muskalscy dorzucili kolejne 3 medale. Cezary (kategoria dzieci starszych) okazał się najlepszy w walkach kalaki -120 cm, zdobywając złoty medal. Srebro wywalczył w konkurencji technik specjalnych. Szymon stanął na trzecim stopniu podium w walkach przerywanych kadetów młodszych  -145 cm.

Druga ekipa braci – Bartosz i Dawid Cykowscy uzupełnili worek medali o kolejne 4 sztuki. Dawid, bezkonkurencyjny w walkach kalaki dzieci starszych -140 cm, zdobył złoto. Bartosz, startując w kategorii dzieci młodszych, dwukrotnie stanął na szczycie podium: w technikach specjalnych i walkach kalaki, w parkourowym torze przeszkód wywalczył srebro.

Najstarszy reprezentant Watahy Igor Polak po zaciętych walkach na ringu zdobył złoto w walkach kick light juniorów open. Do kolekcji dołożył jeszcze dwa srebra: techniki specjalne kadetów starszych i walki pointfighting juniorów open.

Turniej, którym sezon podsumowała Akademia Sportów Walki WATAHA. zorganizowano dla zawodników różnych formuł walki. O medale walczyli między innymi taekwondocy, kickboxerzy, jak i reprezentanci innych stylów walki. Wysoki poziom sportowy, kolejne doświadczenia i mnóstwo ciężko wywalczonych medali to z pewnością najlepsze zakończenie sezonu, jakie sportowcy mogą sobie wymarzyć.