Kolejne medale są nasze!

Dwa miesiące treningów w nowym sezonie pozwoliło naszej reprezentacji na osiągnięcie wspaniałej formy. Pięcioro zawodników wystartowało w ubiegłą sobotę w ogólnopolskim turnieju – Pucharze Polski w Taekwon-do ITF, skąd przywieźli aż 10 krążków.

Organizacja turnieju ponad pięć godzin drogi od siedziby Watahy ograniczyła nieco ilość reprezentantów. Nie ograniczyła jednak ilości przywiezionych medali.

Nasi niesamowicie zmotywowani zawodnicy, dali z siebie pełną moc.

Absolutnie bezkonkurencyjny na turnieju okazał się sześcioletni Rafał Kacprzak, który w kategorii młodzików -125 cm zgarnął trzy złota, nie pozostawiając rywalom żadnych szans. Wygrał konkurencje: techniki specjalne, techniki szybkościowe oraz walki kalaki.

Również trzykrotnie na podium stawał Dominik Tymura. Dominik wywalczył komplet medali w kategorii młodzików +140 cm  złoto w technikach szybkościowych, srebro w walkach kalaki oraz brąz w technikach specjalnych.

W najniższej kategorii wzrostowej młodzików -120 cm Wataha wystawiła Bartosza Cykowskiego, którego ambicja, pracowitość i determinacja doprowadziły na podium także aż trzy razy. Dwukrotnie Bartek odebrał brązowy medal: w technikach szybkościowych i w walkach kalaki. O jeden stopień wyżej, po srebro, wspiął się Bartosz w konkurencji technik specjalnych.

Najstarsza reprezentantka Watahy Amelia Prus, startująca w kategorii kadetek -150 cm, stanęła na najwyższym stopniu podium w konkurencji technik specjalnych, gdzie wykazać musiała się wielką sprawnością – skocznością, gibkością i rozciągnięciem.

Watahę reprezentował także Dawid Cykowski, który w kategorii młodzików +140 cm, startował w trzech konkurencjach. Najdalej, bo do ćwierćfinałów, udało mu się dotrzeć w konkurencji technik szybkościowych, gdzie uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Nie zwalniamy tempa. Już 7 grudnia w Tarczynie i 8 grudnia w Legionowie nasi sportowcy powalczą o kolejne medale w turnieju kickboxerskim i taekwon-do.

Charakter wilka w ciele sportowca. Zostań jednym z nas!