Polish Open Taekwondo ITF Cup, Dzierżoniów, 12-13.03.2022

Wyjątkowy turniej za nami. W weekend 12-13 marca w Dzierżoniowie nasi reprezentanci walczyli o medale Pucharu Polski w Taekwondo ITF. Turniej był długo przez nas wyczekiwany, w marcu 2020 epidemia zatrzymała możliwość zorganizowania turnieju. Dopiero w tym roku udało się doprowadzić wszystkie prace organizacyjne do końca. Tak jak i my czekaliśmy na te zawody, tak i inny zawodnicy ze wszystkich regionów Polski. Każdy przyjechał przygotowany na 100% swoich możliwości.

Z uwagi na sytuację polityczną niestety nie dotarły zapowiadane ekipy zagraniczne. Kilkuset polskich zawodników stworzyło turniej na bardzo wysokim poziomie.

Nasza Akademia wystawiła na zawody 12-osobową reprezentację: Klaudia Bińczyk, Dawid Szumliński, Cezary Muskalski, Szymon Muskalski, Weronika Włodarczyk, Amelia Prus, Zuzanna Piechowicz, Dawid Cykowski, Evelina Datsiuk, Arkadiusz Kawecki, Bartosz Stachera, Karol Stachera. Wszystkich zawodnikom serdecznie gratulujemy hartu ducha, zaangażowania i pracy włożonej w przygotowanie do zawodów. W tym miejscu dziękujemy również naszym sekundnantom: Marcie Stacherze i Aldonie Cykowskiej.

A teraz najważniejsi: nasi medaliści!

1. Szymon Muskalski (junior młodszy): dwa złote medale – techniki specjalne i walki semi contact -155 cm

2. Cezary Muskalski (kadet): dwa brązowe medale –  walki semi hogo i techniki specjalne -135 cm

3. Klaudia Bińczyk (kadetka): brązowy medal –  walki semi hogo -150 cm

4. Dawid Cykowski (kadet): srebrny medal – walki semi hogo -155 cm

5. Zuzanna Piechowicz (seniorka): brązowy medal – walki light contact -55 kg

6. Bartosz Stachera (junior młodszy): dwa brązowe medale – walki light contact -42 kg i walki semi contact -150 cm

Wilki, z każdego z Was jesteśmy dumni. Cieszymy się, że jesteście częścią naszej Akademii. Nigdy nie zapominajcie! Trening czyni mistrza!

Charakter wilka w ciele sportowca.