Puchar Europy w Taekwondo, 24.04.2022, Wrocław

Wielkie wydarzenie Puchar Europy w Taekwondo już za nami. 19 reprezentantów naszej Watahy toczyło w niedzielę bój o medale Pucharu Europy organizacji ITF UNION, którego organizatorem był Klub Samuraj. Zawodnicy startowali tylko w walkach ciągłych, warto zaznaczyć, że dla większości naszych zawodników był to debiut w tej konkurencji. Podczas turnieju wystąpili reprezentanci Polski, Niemiec, Irlandii, Anglii, Szkocji i Holandii. Nasza wilcza reprezentacja wróciła z 10 medalami.

Złotym medalistą został Szymon Muskalski w kategorii kadet -42 kg +4 cup. Bezsprzecznie pokonał przeciwnika ogromną przewagą punktową.

Doskonale poradziła sobie Weronika Włodarczyk, która zdobyła srebrny medal w kategorii juniorek -54 kg +4 cup. Do podium dotarła w pięknym stylu, a walkę finałową przegrała niejednogłośną decyzją sędziów 3-1.

Na drugim stopniu podium stanął także Dawid Cykowski w walkach kadetów -54 kg. Wspaniały występ zaliczył Alexios Alexopoulos , zdobywając brąz w walkach kadetów -42 kg 10-5 cup.

Kajetan Tyka to kolejny z tych zawodników, którzy zasługują na szczególne wyróżnienie. Postęp Kajtka jest szczególny. Pokonanie tylu dotychczasowych słabości, z jakimi mierzył się Kajetan to dla nas powód do dumy, a medal to tylko piękny dodatek. Kajtek zdobył srebro w walkach kadetów +42 kg 10-5 cup.

Świetne walki dał także Jan Wroński, którego kreatywność na macie nie ma końca. Dynamiką, taktyką i hartem ducha wywalczył brąz w grupie kadetów -36 kg 10-5 cup. W tej samej kategorii Rafał Kacprzak uplasował się o jedno miejsce wyżej, zdobywając srebrny medal. Warto wspomnieć, że pechowe rozstawienie w kategorii, wykluczyło z dalszej rywalizacji Kacpra Musiała, który pierwszą walkę toczył z Rafałem. Chłopcy dali piękny sportowy techniczny pojedynek, za co należą im się ogromne brawa.

Ze srebrnym medalem z turnieju wróciła także Evelina Datsiuk, startująca w kategorii kadetek 10-5 cup -42 kg. Drugie miejsce zajęła także Klaudia Bińczyk, zdobywając srebro w walkach kadetek +54 kg 10-5 cup.

Łzy w oczach stają, gdy wspominamy cudowne zaangażowanie naszego najmłodszego siedmioletniego Stasia Kukuły, który wrócił z Pucharu Europy ze srebrnym medalem! Praca Stasia, odwaga, przełom psychiki pozwalający na tak intensywną pracę ze Stasiem, jego odwaga do zmierzenia się z absolutnie nową dla niego konkurencją, jaką są walki ciągłe zasługują na wielki podziw. Staś wzbudził w nas wielką dumę, jeszcze większą chęć do dalszej pracy i największe wzruszenie. Gratulujemy srebra w walkach kadetów 10-5 cup -25 kg.

Bez medalu tym razem wrócili: Bartosz Cykowski, Bartosz Stachera, Jan Kajdana, Amelia Prus, Kacper Musiał, Cezary Muskalski, Mateusz Borkowski, Zuzanna Piechowicz, Adam Wróblewski,

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę naszych sędziów – Igora Polaka i Dominika Kamyszka, a także niezawodnych sekundantek Marty Stachery i Aldony Cykowskiej.

Warto zaznaczyć, że cykl przygotowawczy do turnieju był niezwykle intensywny. Opierał się głównie nad pracą nad wydolnością zawodników, umiejętnością łączenia technik w kombinacje, atakowania i kontrowania. Każdy z naszych reprezentantów wykonał ogromną pracę przed turniejem i jeszcze większą na turnieju, pokonując stres i dając z siebie wszystko podczas dwóch dwuminutowych rund walki. Jesteśmy z Was niesamowicie dumni, wiemy najlepiej, ile pracy włożyliście w treningi przed zawodami, i to jest dla nas najważniejsze. Postęp, jaki wykonaliście w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Medal cieszy zawsze, to prawda. Jednocześnie Wasz sportowy postęp dzięki zaangażowaniu w przygotowanie do turnieju i udziałowi w nim przełoży się na Wasze kariery sportowe ze zdwojoną siłą, zaufajcie nam!