Taekwondo Polish Open Cup, 15-16.10.2022, Opole

Rekordowy Puchar Polski w Taekwon-do ZS PUT za nami! W turnieju organizowanym 15-16 października w Opolu uczestniczyło 612 zawodniczek i zawodników z 29 klubów z Polski, Mołdawii, Niemiec i Rumunii. Turniej sędziowało 51 sędziów.

Naszą Watahę reprezentowało aż 34 zawodników! W generalnej klasyfikacji medalowej klubów uplasowaliśmy się na 10. miejscu z wynikiem 4 złote medale, 6 srebrnych i 11 brązowych. Bardzo wysokie 4 miejsce na 18 sklasyfikowanych klubów zajęliśmy w zestawieniu medalowym konkurencji tempówek, zdobywając odpowiednio 3/2/3 medale. Również w konkurencji technik specjalnych zajęliśmy wysokie 8. miejsce z wynikiem 1/2/3 medali. W klasyfikacji medalowej w grupie wiekowej dzieci zajęliśmy 6. miejsce na 19 ujętych klubów z wynikiem 4 złote medale, 5 srebrnych i 10 brązowych. To wszystko dzięki Wam Wilki, jesteście wspaniali!

Czas na naszych medalistów! I tych tuż o włos od medalu!

Weronika Włodarczyk wywalczyła brązowy medal w kategorii juniorów -61 kg – walki ciągłe.

Bardzo mocno obsadzoną kategorię dostał Arkadiusz Kawecki, który w grupie młodzików -7 cup – 140 cm zdobył srebrny medal w konkurencji tempówek.

Kajetan Tyka po długiej i ciężkiej pracy wywalczył dwa medale – srebro w walkach przerywanych młodzików – 7 cup +155 cm oraz brąz w tempówkach w tej samej kategorii.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Bartosz Cykowski, zdobywając komplet medali. W kategorii wiekowej chłopców +9 lat -135 cm wywalczył kolejno złoto w tempówkach, srebro w technikach specjalnych i brąz w walkach semi contact.

Julia Pukacz to również potrójna medalistka. Zdobyła dwa brązowe medale – walki soft stick i techniki specjalne oraz złoto w tempówkach – kategoria dziewcząt 7 lat.

Dwa medale podczas turnieju wywalczyła także Maria Skorupska, zdobywając brąz w tempówkach i srebro w technikach specjalnych – dziewczynki 7 lat.

Emilia Urbańska w grupie dziewcząt 8 lat -130 cm zajęła drugie miejsce w walkach soft stick.

Kacper Zygmunt po długiej i zaciętej walce został brązowym medalistą w technikach specjalnych chłopców 7 lat +8 cup.

Franciszek Skorupski to jeden z najmłodszych reprezentantów Watahy. Franek jak na Młodego Wilka przystało zdobył aż dwa medale – srebro w walkach soft stick i brąz w technikach sppecjalnych.

Swój debiut podczas zawodów zaliczyła Julia Pawlak, która po niezwykle zaciętej walce wywalczyła brąz w walkach soft stick dziewczynek +9 lat +135 cm.

Z doskonałej strony pokazał się także Jan Kajdana, który wrócił z zawodów ze srebrnym medalem wywalczonym w walkach soft stick chłopców 8 lat +130 cm.

Mieszko Kaniowski został podwójnym medalistą, zdobywając srebro w tempówkach i brąz w technikach specjalnych chłopców 8 lat -130 cm.

Rafał Kacprzak nie miał sobie równych w tempówkach chłopców +9 lat +135 cm, zdobywając tym samym złoty medal.

Z medalem z każdej konkurencji wrócił Kacper Musiał, który pokonał całą konkurencję w technikach specjalnych, a na dokładkę zdobył dwa brązowe medale – w tempówkach i technikach specjalnych chłopców +9 lat +135 cm.

Bardzo zaciętą walkę o medale toczył Franciszek Praski, który w grupie wiekowej chłopców 7 lat +8 cup wywalczył brąz w konkurencji tempówek.

Najmłodszy reprezentant Watahy to 4-letni Tymoteusz Edelman, który wrócił z turnieju…aż z trzema medalami! Tymek wywalczył dwa brązy – w tempówkach i walkach soft stick oraz srebro w technikach specjalnych (dzieci młodsze -4 lata).

Pajęczańską sekcję Watahy reprezentowali także Zuzanna Piechowicz, Amelia Prus, Bartosz Stachera, Alexios Alexopoulos, Dawid Cykowski, Emilia Hołyś, Karol Stachera, Tymon Tyka, Izabela Hołyś, Mikołaj Kawecki, Dominik Klimczak, Adam Całusiński, Alan Krzak, Alan Kubisiak, Stanisław Kukuła, Klaudia Bińczyk, Cezary Muskalski oraz Szymon Muskalski. Dla nich również należą się wielkie brawa za odwagę i hart ducha.

Na szczególne wyróżnienie, pomimo braku medalu, zasłużył Szymon Muskalski.
Startował w bardzo mocno obsadzonych kategoriach, prawie 30 przeciwników. Szymon stoczył łącznie 7 zwycięskich pojedynków, nie dało to jednak wejścia do strefy medalowej.W semi contacie Szymon odpadł w ćwierćfinale, w light contacie po dogrywce nieznacznie przegrał walkę o brąz. Poziom, jako Szymon pokazał, pomysł na walkę, sportowego ducha to coś, co daje coś więcej niz medale.Medali jest już mnóstwo. I na pewno będzie ich kolejne mnóstwo. A dziś mamy coś więcej. Poczucie spełnienia, wykonania roboty na 150%, progresu i wielkiego potencjału.

Następny start naszej reprezentacji już w najbliższą niedzielę, tym razem Wataha stanie do boju o medale Pucharu Siemianowic Śląskich. Nasza reprezentacja to… 46 zawodników! To dla nas kolejny rekord!

Start w turnieju wspiera Gmina Mykanów i Gmina Pajęczno.