Zunifikowane Mistrzostwa Polski PFKB, Susz, 08.06.2019

Zbliżamy się do końca sezonu, jednak tempa nie zwalniamy, jak na prawdziwe wilki przystało. W sobotę walczyliśmy o medale Zunifikowanych Mistrzostw Polski Polskiej Federacji Kickboxingu. Na turniej do mazurskiego Susza zgłosiła się 5-osobową ekipę. Do fantastycznego wyniku 16 medali przyczyniła się cała reprezentacja.

Niesamowity start zaliczyła Marta Włodarczyk – debiut na zawodach zakończony 3 złotymi i 1 brązowym medalem. Dwa złota Marta wywalczyła w walkach przerywanych, startując w swojej i wyższej kategorii wzrostowej, kolejne dorzuciła z walk ciągłych w systemie UFR. Na trzecim stopniu podium stanęła w konkurencji walk ciągłych z low kickiem – kick light.

Druga z reprezentujących Watahę dziewcząt – Amelia Prus również znalazła się w strefie medalowej w czterech konkurencjach. Debiutując na ringu, w walkach ciągłych kick light wywalczyła złoty medal. W walkach przerywanych została Wicemistrzynią Polski. Również w konkurencji technik specjalnych kopnięcia dosiężnego uplasowała się na drugim miejscu. Trzecie miejsce zdobyła w walkach ciągłych UFR.

Igor Polak w konkurencji kick light wywalczył brązowy medal, nieznacznie oddając zwycięstwo przeciwnikowi w półfinale. Bezkonkurencyjny okazał się natomiast w technikach specjalnych.

Paweł Tymura dwukrotnie prezentował naszą flagę na podium. Na pierwszym miejscu znalazł się w konkurencji pointfighting, a na drugim w walkach ciągłych UFR.

Najmłodszy reprezentant Watahy Dominik Tymura pokazał się z rewelacyjnej strony. W walkach pointfighting wystartował w dwóch kategoriach wzrostowych – swojej i wyższej, zdobywając kolejno: srebro i złoto. W technikach specjalnych nie miał sobie równych, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Srebro dołożył z walk kalaki.

Wielkie podziękowania kierujemy do Państwa Jolanty i Pawła Tymura za ponowne wsparcie i ufundowanie noclegów dla całej Watahy.

Charakter wilka w ciele sportowca.